Galerie

Gardenia 2016: Tłumy zwiedzających na MTP [ZDJĘCIA]

Po dwóch dniach przeznaczonych dla profesjonalistów, w sobotę targi Gardenia otworzyły się dla szerokiej publiczności. Na MTP przybywa więc wielu amatorów ogrodnictwa.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 4. Wypełniona po brzegi ludźmi, którzy chcieli na własne oczy przekonać się, jak wyglądają jedne z największych targów ogrodnictwa. W tej hali znajdują się głównie rośliny, sadzonki, cebulki i nasiona. Nie brakuje także punktów gastronomicznych, informacyjnych, a nawet takich, na których możemy kupić… biżuterię.

– Na Gardenię przychodzimy co roku. Ta edycja jest naprawdę udana. Myślę, że to świetna okazja do promocji Poznania i Wielkopolski. Również międzynarodowo, ponieważ znajdziemy tu wielu zagranicznych wystawców – mówi nam Grzegorz Mężycki, który na MTP wybrał się z żoną i wnuczką. Zaraz potem otwiera swoje siatki i pokazuje nam jakich zakupów dokonali. Są tam kwiaty, cebulki, nasiona, a w jednym z punktów na pana Grzegorza czeka do odbioru wyciskarka.

– Jest bardzo dużo ludzi. Targi wzbudzają ogromne zainteresowanie. Zwykle źle się czuję w takim ścisku, ale nie mogłam odmówić sobie przyjechania tutaj. Widać, że Wielkopolanie kochają zieleń i uwielbiają dbać o swoje ogrody. Takie targi to świetna sprawa dla budowania wizerunku regionu – dodaje żona pana Grzegorza.

Kiedy przeciskamy się w ogromnym tłoku wśród wypełnionych roślinami stanowisk, naszą uwagę wzbudza to stworzone przez firmę Malwina. Jest bardzo długie i znajduje się na nim niezliczona ilość kwiatowych cebulek.

– Dziś mamy jedyny dzień dostępny dla publiczności, więc to na pewno wpływa na zainteresowanie. Liczba zwiedzających jest naprawdę duża, a my udzieliliśmy już wielu porad dotyczących pielęgnacji i sadzenia roślin – tłumaczy Monika Piotrowska, właścicielka firmy.

Pan Krzysztof, jeden ze sprzedawców firmy Malwina zaznacza, że ludzie często poszukują nowości, ale także uzupełniają braki roślin, które zmarniały przez zimę.

– Bardzo ciekawą nowością jest kosmos. To roślina pachnąca gorzką czekoladą i kwitnąca latem – wyjaśnia M. Piotrowska.

Kiedy opuścimy pawilon nr 4, możemy się jeszcze udać do hali 3A, bądź 5. W nich ruch jest trochę mniejszy. Tu stoiska są bardziej uporządkowane. W pierwszej wymienionej hali swoje usługi oferują głównie szkółki roślin i inne związane z nimi firmy. Z kolei hala nr 5 to już miejsce, w którym możemy zobaczyć najnowsze techniczne nowinki ogrodnicze. Nie brakuje tam narzędzi, kosiarek i ciężkiego, profesjonalnego sprzętu. Na Gardenii każdy znalazł więc coś dla siebie.

1 / 28 Następne

Fot.: Łukasz Gdak

Targi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzających
Targi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzającychTargi ogrodnicze Gardenia przyciągnęły tłumy zwiedzających

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.