Galerie

Otwarte Klatki zorganizowały happening w obronie kur niosek [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zorganizowało w sobotę w Poznaniu happening w obronie kur niosek. Można było przekonać się na własne oczy, jak wygląda hodowla kur na fermach przemysłowych.

 

Otwarte Klatki przygotowały specjalny film. Przy pomocy kamer 360 stopni nagrano wnętrze fermy jajczarskiej. Poznaniacy za pomocą specjalnych gogli mogli zobaczyć, jak wygląda życie kur z perspektywy klatki. - Kakofonia dźwięków i nadmierne stłoczenie. Tak żyją zwierzęta. Rzędy klatek zdają się ciągnąć bez końca. W zasięgu wzroku mamy tysiące kur znoszących jajka, które trafią na półki polskich sklepów - zaznaczają członkowie stowarzyszenia.

 

Na Półwiejskiej w Poznaniu chętni mogli obejrzeć film z fermy i podpisać deklarację niekupowania jajek tzw. "trójek", czyli najpopularniejszego i najtańszego w Polsce typu jaj pochodzących właśnie z chowu klatkowego. Szacuje się, że nawet 89 proc. wszystkich jaj sprzedawanych w naszych sklepach pochodzi z tego chowu.
 
Podobne akcje odbywają się w weekend w Częstochowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Lublinie, Opolu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Katowicach.

1 / 12 Następne

Fot.: Paweł Matysiak

Happening w obronie kur niosek w Poznaniu
Happening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w PoznaniuHappening w obronie kur niosek w Poznaniu

Komentarze (4)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.